3M 929647-01-22-EU
929647-01-22-EU picture photo
Mfg. Part Number
929647-01-22-EU
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 22POS
Datasheet Download
929647-01-22-EU.pdf
Availability of 929647-01-22-EU
QUANTITY
929647-01-22-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-01-22-EU
Internal Part NumberEIS-929647-01-22-EU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-01-22-EU
Related Links929647-, 929647-01-22-EU Datasheet, 3M Distributor
929647-01-22-EU Details Description
Related parts for 929647-01-22-EU
IC RCVR DIFF 5V/3.3V 8-MSOP datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 14-TSSOP datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 16B 24TSSOP datasheet.pdf
CAP FEEDTHROUGH AC 100A Y2 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 9-36VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
RES 169K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 2MM 12POS 30GOLD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN datasheet.pdf