3M 929647-04-31-I
929647-04-31-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-04-31-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 31POS
Datasheet Download
929647-04-31-I.pdf
Availability of 929647-04-31-I
QUANTITY
929647-04-31-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-04-31-I
Internal Part NumberEIS-929647-04-31-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions31
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-04-31-I
Related Links929647-, 929647-04-31-I Datasheet, 3M Distributor
929647-04-31-I Details Description
Related parts for 929647-04-31-I
IC D-TYPE POS TRG DUAL 48SSOP datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CABLE SGL-END STR SCKT 5POS 6' datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 50W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 10W datasheet.pdf
KT4 BLACK COVER datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf