3M 929805-01-29-EU
929805-01-29-EU picture photo
Mfg. Part Number
929805-01-29-EU
Brief Description
CONN HEADER 29POS .100" GOLD
Datasheet Download
929805-01-29-EU.pdf
Availability of 929805-01-29-EU
QUANTITY
929805-01-29-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929805-01-29-EU
Internal Part NumberEIS-929805-01-29-EU
Number of Positions29
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.093" (2.36mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929805-01-29-EU
Related Links929805-, 929805-01-29-EU Datasheet, 3M Distributor
929805-01-29-EU Details Description
Related parts for 929805-01-29-EU
RES SMD 5.23K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED AMBER DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
Crystal 9.8304MHz 30ppm 18pF 45 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 3W DO204AL datasheet.pdf
FACEPLATE DBL GANG 6PORT WHITE datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
MICRO 25C S 3" RBW JACKS NI datasheet.pdf
LOCATOR ASSEMBLY, PIN datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 22K OHM 8SRT datasheet.pdf
OSC MEMS 16.9344MHZ CMOS SMD datasheet.pdf