3M 929805-01-30-EU
929805-01-30-EU picture photo
Mfg. Part Number
929805-01-30-EU
Brief Description
CONN HEADER 30POS .100" GOLD
Datasheet Download
929805-01-30-EU.pdf
Availability of 929805-01-30-EU
QUANTITY
929805-01-30-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929805-01-30-EU
Internal Part NumberEIS-929805-01-30-EU
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.093" (2.36mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929805-01-30-EU
Related Links929805-, 929805-01-30-EU Datasheet, 3M Distributor
929805-01-30-EU Details Description
Related parts for 929805-01-30-EU
SENSOR DISPLACEMENT ROTARY datasheet.pdf
IC INVERTER HEX SCHMITT 14TSSOP datasheet.pdf
DSUB POWER CONTACT datasheet.pdf
SENSOR 750PSI M10-1.0 6G 1-5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 1 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
FIXED IND 1.1NH 990MA 30 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 9POS 2.2MM datasheet.pdf