3M 929834-07-13-RK
929834-07-13-RK picture photo
Mfg. Part Number
929834-07-13-RK
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 13POS
Datasheet Download
929834-07-13-RK.pdf
Availability of 929834-07-13-RK
QUANTITY
929834-07-13-RK Order Process
Ship out your order
Specifications of 929834-07-13-RK
Internal Part NumberEIS-929834-07-13-RK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series929
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded, Breakaway
Number of Positions13
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness200µin (5.08µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929834-07-13-RK
Related Links929834-, 929834-07-13-RK Datasheet, 3M Distributor
929834-07-13-RK Details Description
Related parts for 929834-07-13-RK
IC BATT PULSE CHRGR LI-ION16SSOP datasheet.pdf
IC VOICE CODEC 3.3V/5V 16SOIC datasheet.pdf
RES 0.62 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 21POS datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 62POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
RES SMD 2.7KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf