3M 929870-01-36-RA
929870-01-36-RA picture photo
Mfg. Part Number
929870-01-36-RA
Brief Description
Connector Receptacle 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
929870-01-36-RA.pdf
Availability of 929870-01-36-RA
QUANTITY
929870-01-36-RA Order Process
Ship out your order
Specifications of 929870-01-36-RA
Internal Part NumberEIS-929870-01-36-RA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Contact TypeForked
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929870-01-36-RA
Related Links929870-, 929870-01-36-RA Datasheet, 3M Distributor
929870-01-36-RA Details Description
Related parts for 929870-01-36-RA
IC ENCORE MCU FLASH 64K 44-PLCC datasheet.pdf
SIDACTOR 4CHP 200V 400A MS-013 datasheet.pdf
RES 2 OHM 85W 5% TO264 datasheet.pdf
RES SMD 10.7KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CTRLR/MOSFET 130KHZ SOT223 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
RES 1K OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V Y5V 0805 datasheet.pdf
8+8 WAY HORIZ PIN HEADER datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf