| Internal Part Number | EIS-943-O4V-2D-001-80E | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Sensors, Transducers | |
| Family | Ultrasonic Receivers, Transmitters | |
| Series | 943 | |
| Packaging | * | |
| Frequency | 0.5Hz | |
| Bandwidth | 80kHz | |
| Transmit Sensitivity | - | |
| Receive Sensitivity | - | |
| Voltage - Rated | 12 ~ 30VDC | |