3M 951405-9011106-AR
951405-9011106-AR picture photo
Mfg. Part Number
951405-9011106-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 5POS 2MM T/H
Datasheet Download
951405-9011106-AR.pdf
Availability of 951405-9011106-AR
QUANTITY
951405-9011106-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951405-9011106-AR
Internal Part NumberEIS-951405-9011106-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951405-9011106-xx.igs951405-9011106-xx.stp951405-9011106-xx.x_t
PackagingBulk
Number of Positions5
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.469" (11.90mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.201" (5.10mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951405-9011106-AR
Related Links951405-9, 951405-9011106-AR Datasheet, 3M Distributor
951405-9011106-AR Details Description
Related parts for 951405-9011106-AR
CAP FILM 3UF 5% 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 27POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
MINITEK UNSHR HDR datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 25V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 8A TO220 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
SENSOR CHEMICAL-RESIST 2M CUT datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf