3M 951428-2012009-AR-PT
951428-2012009-AR-PT picture photo
Mfg. Part Number
951428-2012009-AR-PT
Brief Description
CONN HDR STR STACK 28POS 2MM SMD
Datasheet Download
951428-2012009-AR-PT.pdf
Availability of 951428-2012009-AR-PT
QUANTITY
951428-2012009-AR-PT Order Process
Ship out your order
Specifications of 951428-2012009-AR-PT
Internal Part NumberEIS-951428-2012009-AR-PT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package210
Series951
PackagingTube
Number of Positions28
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.606" (15.40mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.449" (11.40mm)
Length - Tail-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951428-2012009-AR-PT
Related Links951428-201, 951428-2012009-AR-PT Datasheet, 3M Distributor
951428-2012009-AR-PT Details Description
Related parts for 951428-2012009-AR-PT
CONN HEADER 32POS .100 DL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 15V IN 12V OUT datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A 8SON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 50W datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE PIN datasheet.pdf