3M 951434-2062009-AR-PT
951434-2062009-AR-PT picture photo
Mfg. Part Number
951434-2062009-AR-PT
Brief Description
CONN HDR STR STACK 34POS 2MM SMD
Datasheet Download
951434-2062009-AR-PT.pdf
Availability of 951434-2062009-AR-PT
QUANTITY
951434-2062009-AR-PT Order Process
Ship out your order
Specifications of 951434-2062009-AR-PT
Internal Part NumberEIS-951434-2062009-AR-PT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package170
Series951
PackagingTube
Number of Positions34
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.681" (17.30mm)
Length - Post (Mating)0.232" (5.90mm)
Length - Stack Height0.449" (11.40mm)
Length - Tail-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951434-2062009-AR-PT
Related Links951434-206, 951434-2062009-AR-PT Datasheet, 3M Distributor
951434-2062009-AR-PT Details Description
Related parts for 951434-2062009-AR-PT
IC 20BIT BUS TXRX TRI-ST 56SSOP datasheet.pdf
DEVELOPMENT PLATFORM DSP-CODEC datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 620MA 250 MOHM datasheet.pdf
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14-SOEIAJ datasheet.pdf
CONN HEADER BTB 100POS VERT SMD datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 6SKT R/A PCB datasheet.pdf
RES 200K OHM 1W 0.01% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf