3M 951438-2062009-AR-PT
951438-2062009-AR-PT picture photo
Mfg. Part Number
951438-2062009-AR-PT
Brief Description
CONN HDR STR STACK 38POS 2MM SMD
Datasheet Download
951438-2062009-AR-PT.pdf
Availability of 951438-2062009-AR-PT
QUANTITY
951438-2062009-AR-PT Order Process
Ship out your order
Specifications of 951438-2062009-AR-PT
Internal Part NumberEIS-951438-2062009-AR-PT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package160
Series951
PackagingTube
Number of Positions38
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.681" (17.30mm)
Length - Post (Mating)0.232" (5.90mm)
Length - Stack Height0.449" (11.40mm)
Length - Tail-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951438-2062009-AR-PT
Related Links951438-206, 951438-2062009-AR-PT Datasheet, 3M Distributor
951438-2062009-AR-PT Details Description
Related parts for 951438-2062009-AR-PT
KIT EVAL FOR HHCP 418MHZ XMITTER datasheet.pdf
FUSE HOLDER CART 32V 4A IN LINE datasheet.pdf
IC PHASE CONTROL ONE-SHOT 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 119BGA datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 100TQFP datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf