3M 951452-2062009-AR-PT
951452-2062009-AR-PT picture photo
Mfg. Part Number
951452-2062009-AR-PT
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Brief Description
CONN HDR STR STACK 52POS 2MM SMD
Datasheet Download
951452-2062009-AR-PT.pdf
Availability of 951452-2062009-AR-PT
QUANTITY
951452-2062009-AR-PT Order Process
Ship out your order
Specifications of 951452-2062009-AR-PT
Internal Part NumberEIS-951452-2062009-AR-PT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package110
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Series951
PackagingTube
Number of Positions52
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.681" (17.30mm)
Length - Post (Mating)0.232" (5.90mm)
Length - Stack Height0.449" (11.40mm)
Length - Tail-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating)Flash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951452-2062009-AR-PT
Related Links951452-206, 951452-2062009-AR-PT Datasheet, 3M Distributor
951452-2062009-AR-PT Details Description
Related parts for 951452-2062009-AR-PT
TRANS NPN 45V 0.8A SOT-23 datasheet.pdf
TAPE DBL SIDED FOAM 1/32 X 1/2" datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST 5A 14V datasheet.pdf
IC CONTROLLER FASTCHRGE 20-SOIC datasheet.pdf
OSC XO 184.171963MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 4.93 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
POWER TRANSFRMR 2CH MP CONTROLLR datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ6B PG16 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE 60" H2O 8SMD datasheet.pdf