NorComp 955-037-010R011
955-037-010R011 picture photo
Mfg. Part Number
955-037-010R011
Brief Description
BACKSHELL 37POS Q-LOCK PLAS BLK
Datasheet Download
955-037-010R011.pdf
Availability of 955-037-010R011
QUANTITY
955-037-010R011 Order Process
Ship out your order
Specifications of 955-037-010R011
Internal Part NumberEIS-955-037-010R011
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents955-037-010R011 Material Declaration
Featured ProductBackshells
3D Model955-037-0x0Rxx1.pdf955-037-0(1,2)0Rxx1.stp955-037-0(1,2)0Rxx1.igs
Standard Package50
Accessory TypeTwo Piece Backshell
Number of Positions37
Cable TypeRound
Cable Exit45°, 180°
ShieldingUnshielded
MaterialABS
Plating-
HardwareAssembly Hardware, Strain Relief
Features-
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)955-037-010R011
Related Links955-037, 955-037-010R011 Datasheet, NorComp Distributor
955-037-010R011 Details Description
Related parts for 955-037-010R011
RES ARRAY 4 RES 270 OHM 0804 datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 220MA 3.3 OHM datasheet.pdf
CBL RIBN 34COND 0.050 BLACK 300' datasheet.pdf
IC BRIDGE DRVR 3PH 500MA 44-PLCC datasheet.pdf
FIXED IND 6.9UH 1.7A 89.7 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 300MA 450 MOHM datasheet.pdf
1624 APPLIANCE INLET 20A 70C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
Connector Socket 96 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf