3M 957232-2000-AR-PR
957232-2000-AR-PR picture photo
Mfg. Part Number
957232-2000-AR-PR
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HDR 32POS 2MM VERT SMD GOLD
Datasheet Download
957232-2000-AR-PR.pdf
Availability of 957232-2000-AR-PR
QUANTITY
957232-2000-AR-PR Order Process
Ship out your order
Specifications of 957232-2000-AR-PR
Internal Part NumberEIS-957232-2000-AR-PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package450
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series957
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)957232-2000-AR-PR
Related Links957232-2, 957232-2000-AR-PR Datasheet, 3M Distributor
957232-2000-AR-PR Details Description
Related parts for 957232-2000-AR-PR
CONN RCPT 6POS .100" DUAL ENTRY datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A PMDU datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 3.5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CAP SILICON 0.1UF 15% 11V 0805 datasheet.pdf
RES 1.82M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 853MA 110 MOHM datasheet.pdf
DRIVE SINGLE OR 3 PHASE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS CABLE SKT datasheet.pdf