3M 960122-8100-AR-TR
960122-8100-AR-TR picture photo
Mfg. Part Number
960122-8100-AR-TR
Brief Description
Connector Receptacle 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle
Datasheet Download
960122-8100-AR-TR.pdf
Availability of 960122-8100-AR-TR
QUANTITY
960122-8100-AR-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of 960122-8100-AR-TR
Internal Part NumberEIS-960122-8100-AR-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model960122-8100-xx-xx.igs960122-8100-xx-xx.stp960122-8100-xx-xx.x_t
Standard Package1,000
Series960
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)960122-8100-AR-TR
Related Links960122-8, 960122-8100-AR-TR Datasheet, 3M Distributor
960122-8100-AR-TR Details Description
Related parts for 960122-8100-AR-TR
IC 5.0V DUAL PROCESSOR MON 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 78UH 820MA 300 MOHM datasheet.pdf
20P MTA156 CONN ASSY 24AWG LF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC XO 6.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT PIN datasheet.pdf