Amphenol Industrial 97-3101A36-15S
97-3101A36-15S picture photo
Mfg. Part Number
97-3101A36-15S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 35C 35#16 SKT RECP
Datasheet Download
97-3101A36-15S.pdf
Availability of 97-3101A36-15S
QUANTITY
97-3101A36-15S Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3101A36-15S
Internal Part NumberEIS-97-3101A36-15S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3101A36-15S
Related Links97-3101, 97-3101A36-15S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3101A36-15S Details Description
Related parts for 97-3101A36-15S
CONN HEADER VERT .100 13POS TIN datasheet.pdf
CONN HEADER 70POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
SW SUBMINI SPST-NC 10.1A PLUNGER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A 8SO datasheet.pdf
RES 127 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.78M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
WRITE-ON LABEL NON-ADHESIVE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DSUB 25 M CRIMP G30 TIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 1W datasheet.pdf