Amphenol Industrial 97-3106A28-15P-417
97-3106A28-15P-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A28-15P-417
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 35C 35#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106A28-15P-417.pdf
Availability of 97-3106A28-15P-417
QUANTITY
97-3106A28-15P-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A28-15P-417
Internal Part NumberEIS-97-3106A28-15P-417
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A28-15P-417
Related Links97-3106A2, 97-3106A28-15P-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A28-15P-417 Details Description
Related parts for 97-3106A28-15P-417
IC DETECTOR VOLT 2.8V CMOS 5SSOP datasheet.pdf
RES SMD 14.3KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
LOWER DIE SPACER W/RAMP datasheet.pdf
RES 649K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 320K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
FERRULE 14/10 26 AWG GR 1=500PCS datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf