Amphenol Industrial 97-3106B22-18PX-417
97-3106B22-18PX-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106B22-18PX-417
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 8C 8#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106B22-18PX-417.pdf
Availability of 97-3106B22-18PX-417
QUANTITY
97-3106B22-18PX-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106B22-18PX-417
Internal Part NumberEIS-97-3106B22-18PX-417
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106B22-18PX-417
Related Links97-3106B2, 97-3106B22-18PX-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106B22-18PX-417 Details Description
Related parts for 97-3106B22-18PX-417
IDC CABLE - MPL24K/MC24M/MPL24K datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 45NS 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 330MA 1.5 OHM SMD datasheet.pdf
RES 330K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 0.100 PRESS FIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
IC REDRIVER USB 3.0 1CH 20TQFN datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 5% 400VDC datasheet.pdf