Amphenol Industrial 97-3106B24-5S-417-940
97-3106B24-5S-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106B24-5S-417-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 16C 16#16 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3106B24-5S-417-940.pdf
Availability of 97-3106B24-5S-417-940
QUANTITY
97-3106B24-5S-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106B24-5S-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3106B24-5S-417-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106B24-5S-417-940
Related Links97-3106B24, 97-3106B24-5S-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106B24-5S-417-940 Details Description
Related parts for 97-3106B24-5S-417-940
TERMINAL BLOCK 5MM 11POS PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100 WW datasheet.pdf
CONN HEADER 125POS TYPE B VERT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 600W datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.2KV 149A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
IC CLK BUF 1:10 400MHZ 28TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 217MA 950 MOHM datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 560NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf