Amphenol Industrial 97-3107A20-27S-417
97-3107A20-27S-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3107A20-27S-417
Brief Description
AB 14C 14#16 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3107A20-27S-417.pdf
Availability of 97-3107A20-27S-417
QUANTITY
97-3107A20-27S-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107A20-27S-417
Internal Part NumberEIS-97-3107A20-27S-417
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107A20-27S-417
Related Links97-3107A2, 97-3107A20-27S-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107A20-27S-417 Details Description
Related parts for 97-3107A20-27S-417
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Crystal 10.0000MHz 20ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 0.1% 1/4W MELF datasheet.pdf
ENCODER KIT INCREMENT 3CH 200CPR datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.8 OHM 5% 600W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M12 NYLON 67MM datasheet.pdf
BOARD EVAL HMC452ST89 1900MHZ datasheet.pdf
CONN HDR 19POS 0.200 T/H datasheet.pdf