Vishay/Vitramon VJ0805D110GXAAC
VJ0805D110GXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D110GXAAC
Brief Description
CAP CER 11PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D110GXAAC.pdf
Availability of VJ0805D110GXAAC
QUANTITY
VJ0805D110GXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D110GXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D110GXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D110GXAAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D110GXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D110GXAAC Details Description
Related parts for VJ0805D110GXAAC
BOARD EVAL SI2404 + SI3008 24PIN datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 33POS R/A datasheet.pdf
TRANSDCR AC 0-5VDCMADC OUT 3PHSE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 931 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TYPE C100 "K" 10% TOLERANCE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 127 TYP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A SNT6A datasheet.pdf
CONN PRESS GUIDE PLATE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf