Amphenol Industrial 97-3108B28-16SW-940
97-3108B28-16SW-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108B28-16SW-940
Brief Description
AB 20C 20#16 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3108B28-16SW-940.pdf
Availability of 97-3108B28-16SW-940
QUANTITY
97-3108B28-16SW-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108B28-16SW-940
Internal Part NumberEIS-97-3108B28-16SW-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108B28-16SW-940
Related Links97-3108B2, 97-3108B28-16SW-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108B28-16SW-940 Details Description
Related parts for 97-3108B28-16SW-940
RACK SMALL MNT CHASSIS ALUMINUM datasheet.pdf
RES SMD 12.7KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 2.32K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.550" 3MM 2LD datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 48VOUT 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 35V X5R 0402 datasheet.pdf
IMPACT PWR 3PR VERT HDR PF 76AUL datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 5% 400VDC 37. datasheet.pdf