Amphenol Industrial 97-79-513-16-P70352
97-79-513-16-P70352 picture photo
Mfg. Part Number
97-79-513-16-P70352
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Accessories
Brief Description
MS3420-16
Datasheet Download
97-79-513-16-P70352.pdf
Availability of 97-79-513-16-P70352
QUANTITY
97-79-513-16-P70352 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-79-513-16-P70352
Internal Part NumberEIS-97-79-513-16-P70352
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Accessories
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-79-513-16-P70352
Related Links97-79-513, 97-79-513-16-P70352 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-79-513-16-P70352 Details Description
Related parts for 97-79-513-16-P70352
IC PLD 10MC 25NS 28PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC LI-ION CHGR 500MA 4.2V 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 165K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC COMP DUAL LOW PWR OFF TO99-8 datasheet.pdf
IC TXRX RS485 FAULT-PROT 8-SOIC datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 25MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 24.576MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156" datasheet.pdf