E-Z-Hook 9819-48RED
9819-48RED picture photo
Mfg. Part Number
9819-48RED
Manufacturer
Product Category
Test Leads - Banana, Meter Interface
Brief Description
LEAD ALLIG-R/A BAN PLUG RED 48"
Datasheet Download
9819-48RED.pdf
Availability of 9819-48RED
QUANTITY
9819-48RED Order Process
Ship out your order
Specifications of 9819-48RED
Internal Part NumberEIS-9819-48RED
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Test and Measurement
FamilyTest Leads - Banana, Meter Interface
Series9819
TypePatch Cord
ConfigurationBanana to Alligator
1st ConnectorBanana Plug, Single, Sheathed, Right Angle
2nd ConnectorAlligator Clip, Insulated
Cable Length48.0" (1219.20mm)
Contents1 Lead, Red
Material - InsulationPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Stacking MethodNon Stackable
Wire Gauge18 AWG
Voltage - Rated-
Current Rating-
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9819-48RED
Related Links9819-, 9819-48RED Datasheet, E-Z-Hook Distributor
9819-48RED Details Description
Related parts for 9819-48RED
IC Z8 GP MCU 4K OTP 48SSOP datasheet.pdf
IC DISTRIBUTION SW DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
IC GATE OR/NOR 4-INPUT 8-SOIC datasheet.pdf
IC CLK SYNC/JITTER CLEANR 48VQFN datasheet.pdf
IC DUAL DIFF LNE DRVR 3ST 14SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST 12A 250V datasheet.pdf
CAP CER 1UF 6.3V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 412 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf