FFF 98401-802-30LF
98401-802-30LF picture photo
Mfg. Part Number
98401-802-30LF
Brief Description
BERGSTIK
Datasheet Download
98401-802-30LF.pdf
Availability of 98401-802-30LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
98401-802-30LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 98401-802-30LF
Internal Part NumberEIS-98401-802-30LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package400
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesBERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)98401-802-30LF
Related Links98401-8, 98401-802-30LF Datasheet, FFF Distributor
98401-802-30LF Details Description
Related parts for 98401-802-30LF
IC REG LDO 3.6V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 55UF 10% 700VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
RES 261K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP CXA2520 19MM WHT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
TRANSFORMER ISOL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf