FFF 98424-G52-12-B04LF
98424-G52-12-B04LF picture photo
Mfg. Part Number
98424-G52-12-B04LF
Brief Description
CONN HEADER STRT
Datasheet Download
98424-G52-12-B04LF.pdf
Availability of 98424-G52-12-B04LF
QUANTITY
98424-G52-12-B04LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 98424-G52-12-B04LF
Internal Part NumberEIS-98424-G52-12-B04LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions12
Number of Positions Loaded11
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)98424-G52-12-B04LF
Related Links98424-G52, 98424-G52-12-B04LF Datasheet, FFF Distributor
98424-G52-12-B04LF Details Description
Related parts for 98424-G52-12-B04LF
CONN HOUSING 8POS .100 POL DUAL datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.5A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC TXRX DIFF RS485/422 8-UMAX datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3 datasheet.pdf
IC DIVIDER /4 3.3/5V 8-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 10MM datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CAP CER 4PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 9PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SDE BATTERY CHARGER 230V datasheet.pdf