E-Z-Hook 9922-18BLU
9922-18BLU picture photo
Mfg. Part Number
9922-18BLU
Manufacturer
Product Category
Test Leads - Banana, Meter Interface
Brief Description
LEAD PLUG STK BAN 2MM BLU 18"
Datasheet Download
9922-18BLU.pdf
Availability of 9922-18BLU
QUANTITY
9922-18BLU Order Process
Ship out your order
Specifications of 9922-18BLU
Internal Part NumberEIS-9922-18BLU
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Test and Measurement
FamilyTest Leads - Banana, Meter Interface
Series9922
TypePatch Cord
ConfigurationBanana to Banana
1st ConnectorBanana Plug, Single, Stackable
2nd ConnectorBanana Plug, Single, Stackable
Cable Length18.0" (457.20mm)
Contents1 Lead, Blue
Material - InsulationPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Stacking MethodFront Stacking (Both Connectors)
Wire Gauge28 AWG
Voltage - Rated-
Current Rating-
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9922-18BLU
Related Links9922-, 9922-18BLU Datasheet, E-Z-Hook Distributor
9922-18BLU Details Description
Related parts for 9922-18BLU
RES SMD 2.87K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
HOOK&LOOP TAKTY .50" 40# YEL 8" datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 6.8 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.48A 56 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Header 35 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
DOUBLE M8 LONG PW 5M NPN NO datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 240W datasheet.pdf