Yageo 9C04021A5491FLHF3
9C04021A5491FLHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9C04021A5491FLHF3
Brief Description
RES SMD 5.49K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9C04021A5491FLHF3.pdf
Availability of 9C04021A5491FLHF3
QUANTITY
9C04021A5491FLHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C04021A5491FLHF3
Internal Part NumberEIS-9C04021A5491FLHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.49k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C04021A5491FLHF3
Related Links9C04021A, 9C04021A5491FLHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9C04021A5491FLHF3 Details Description
Related parts for 9C04021A5491FLHF3
RES SMD 56.2OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 250V X7R 1210 datasheet.pdf
CAP TACT SQUARE RED datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DL SPI I2C TSOT23-8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
LED YELLOW DIFFUSED 0805 SMD datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf