Yageo 9C06031A5620FKHFT
9C06031A5620FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A5620FKHFT
Brief Description
RES SMD 562 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A5620FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A5620FKHFT
QUANTITY
9C06031A5620FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A5620FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A5620FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)562
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A5620FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A5620FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A5620FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A5620FKHFT
RES SMD 32.4 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 649 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 41.2K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
508 TB PLU PLU DOWN/SIDE datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf