Yageo 9C06031A6R04FGHFT
9C06031A6R04FGHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A6R04FGHFT
Brief Description
RES SMD 6.04 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A6R04FGHFT.pdf
Availability of 9C06031A6R04FGHFT
QUANTITY
9C06031A6R04FGHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A6R04FGHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A6R04FGHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.04
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A6R04FGHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A6R04FGHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A6R04FGHFT Details Description
Related parts for 9C06031A6R04FGHFT
IC FREQ SYNTH DUAL 24-LCSP datasheet.pdf
IC OTP 2MBIT 150NS 44PLCC datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
ATTENUATOR 10 DB 50 OHM 0805 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 2KB FLASH 20TVSOP datasheet.pdf
CAP CER 10PF 16V NP0 0603 datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 100MA DP-NO 8-DIP datasheet.pdf
RES 5.1 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.06KOHM 0.1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf