Yageo 9C06031A6R20JGHFT
9C06031A6R20JGHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A6R20JGHFT
Brief Description
RES SMD 6.2 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A6R20JGHFT.pdf
Availability of 9C06031A6R20JGHFT
QUANTITY
9C06031A6R20JGHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A6R20JGHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A6R20JGHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.2
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A6R20JGHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A6R20JGHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A6R20JGHFT Details Description
Related parts for 9C06031A6R20JGHFT
IGBT 390V 46A 250W TO263AB datasheet.pdf
MOD AC OUTPUT 1A 75-250VAC 24VDC datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 10.16MM datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SENSOR 5 PSI DIFFERENTIAL GAUGE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY BKWY 10POS TIN datasheet.pdf
15 SIL CRIMP HOUSING datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 2W SMBJ datasheet.pdf