Yageo 9C08052A1373FKHFT
9C08052A1373FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A1373FKHFT
Brief Description
RES SMD 137K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A1373FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A1373FKHFT
QUANTITY
9C08052A1373FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A1373FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A1373FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A1373FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A1373FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A1373FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A1373FKHFT
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
MULTIPLE TIE PLATE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 5MM datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK CM 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V C0G RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 85POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
IC FPGA 138 I/O 256FBGA datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf