Yageo 9C08052A8204JLHFT
9C08052A8204JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A8204JLHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 8.2M OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A8204JLHFT.pdf
Availability of 9C08052A8204JLHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C08052A8204JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A8204JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A8204JLHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A8204JLHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A8204JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A8204JLHFT Details Description
Related parts for 9C08052A8204JLHFT
RES SMD 118K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 150PS .050" SLD datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 75 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT PCB datasheet.pdf