Yageo 9C12063A1020FKHFT
9C12063A1020FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1020FKHFT
Brief Description
RES SMD 102 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1020FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A1020FKHFT
QUANTITY
9C12063A1020FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1020FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1020FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1020FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1020FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1020FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1020FKHFT
CONN HEADER .100 DUAL STR 68POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 400MW SOD2 datasheet.pdf