Yageo 9C12063A2101FKHFT
9C12063A2101FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A2101FKHFT
Brief Description
RES SMD 2.1K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A2101FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A2101FKHFT
QUANTITY
9C12063A2101FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A2101FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A2101FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A2101FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A2101FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A2101FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A2101FKHFT
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CARDEDGE MALE 44POS .156 T/H AU datasheet.pdf
KIT DEV PICDEM TOUCH SENSE 2 datasheet.pdf
C/A 62.5/125, MT-RJ/MT-RJ,3M1 datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RHT-5756 HAND TOOL datasheet.pdf
PNEUMATIC CAULK GUN 10' HOSE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711 datasheet.pdf