Yageo 9C12063A24R9FKHFT
9C12063A24R9FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A24R9FKHFT
Brief Description
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A24R9FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A24R9FKHFT
QUANTITY
9C12063A24R9FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A24R9FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A24R9FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A24R9FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A24R9FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A24R9FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A24R9FKHFT
FINE ADJUST APPLICATOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 562K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.649 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ZACK STRIP 10-SECTION WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
TWEEZER POINTED VERY FINE 5.91" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
ANALOG TIMER 6SEC-60MIN datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY/VOLT OUT datasheet.pdf
OSC SO 100.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
5 V Slew-Rate Limited Half- and Full-Duplex RS-485/RS-422 Transceivers IC datasheet.pdf