Yageo 9C12063A4300JLHFT
9C12063A4300JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A4300JLHFT
Brief Description
RES SMD 430 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A4300JLHFT.pdf
Availability of 9C12063A4300JLHFT
QUANTITY
9C12063A4300JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A4300JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A4300JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A4300JLHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A4300JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A4300JLHFT Details Description
Related parts for 9C12063A4300JLHFT
RES SMD 12.1KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
27CIR MTA100 ASSY TAPE LF datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN 12VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 700MA 780 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.0024UF RADIAL datasheet.pdf