Yageo 9T04021A1101BBHF3
9T04021A1101BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1101BBHF3
Brief Description
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1101BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A1101BBHF3
QUANTITY
9T04021A1101BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1101BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1101BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1101BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1101BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1101BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1101BBHF3
IC SUPPLY VOLT MON 5V 8-SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 243V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 15NS 44TSOP datasheet.pdf
CONN MALE M8 4POS STR 3M CABLE datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SRL/PAR 210M 64VQFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
RES 481 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
OSC MEMS 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf