Yageo 9T04021A4120FBHF3
9T04021A4120FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A4120FBHF3
Brief Description
RES SMD 412 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A4120FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A4120FBHF3
QUANTITY
9T04021A4120FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A4120FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A4120FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A4120FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A4120FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A4120FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A4120FBHF3
CONN HDR BRKWAY 31/34POS DUAL datasheet.pdf
RES SMD 0.24 OHM 5% 1W J LEAD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 39POS PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 400VDC 2DIP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA 1005 datasheet.pdf
ELECT COND ACRYLIC 1"X5YDS datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
GUIDE, UPPER datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf