Yageo 9T06031A1242CBHFT
9T06031A1242CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1242CBHFT
Brief Description
RES SMD 12.4K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1242CBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1242CBHFT
QUANTITY
9T06031A1242CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1242CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1242CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.4k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1242CBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1242CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1242CBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1242CBHFT
IC FILTER 10TH ORDR LOWPASS8SOIC datasheet.pdf
CONN TERM BLK 3POS 5MM VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.74 OHM 1% 20W datasheet.pdf
REAR SUPPORT FRAME datasheet.pdf
FEMALE RECEPTACLE 5WAY datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf