Yageo 9T06031A12R7BBHFT
9T06031A12R7BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A12R7BBHFT
Brief Description
RES SMD 12.7 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A12R7BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A12R7BBHFT
QUANTITY
9T06031A12R7BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A12R7BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A12R7BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A12R7BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A12R7BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A12R7BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A12R7BBHFT
IC OPAMP GP 45MHZ 8SO datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 96POS 1MM GOLD VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 0.57 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 19K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 95.3 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.7MH 38MA 34 OHM SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER DUAL 15V 5A datasheet.pdf