Yageo 9T06031A1431CAHFT
9T06031A1431CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1431CAHFT
Brief Description
RES SMD 1.43K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1431CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A1431CAHFT
QUANTITY
9T06031A1431CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1431CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1431CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1431CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1431CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1431CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1431CAHFT
CAP ALUM 680UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OSC SILICON 4.194304MHZ 8-DFN datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 50KHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 62 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf