Yageo 9T06031A15R0FBHFT
9T06031A15R0FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A15R0FBHFT
Brief Description
RES SMD 15 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A15R0FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A15R0FBHFT
QUANTITY
9T06031A15R0FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A15R0FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A15R0FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A15R0FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A15R0FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A15R0FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A15R0FBHFT
CAP CER 1500PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 28K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM 128KB FLASH 121MAPBGA datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
26500 25C 19#20 6#12 P PLUG SS datasheet.pdf
26500 12C 12#12 P BY RECP WC datasheet.pdf
GT 60C 60#16 PIN RECP LINE datasheet.pdf
CAP 27 UF 20% 6.3 V datasheet.pdf