Yageo 9T06031A1871FBHFT
9T06031A1871FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1871FBHFT
Brief Description
RES SMD 1.87K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1871FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1871FBHFT
QUANTITY
9T06031A1871FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1871FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1871FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.87k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1871FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1871FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1871FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1871FBHFT
LEAD TEST MICRO HOOK 12" BLACK datasheet.pdf
CONN RCPT HSNG 1POS .187 TAB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC I2C BUS INTERFACE 24-HVQFN datasheet.pdf
IC REG LDO 9V 1A TO220CP-3 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL R/A 12POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
RES 2.74 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
LSF-SMT 5.00/13/135 3.5 BK datasheet.pdf
30000UF 15V 35X79 85C ST datasheet.pdf