Yageo 9T06031A1960DBHFT
9T06031A1960DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1960DBHFT
Brief Description
RES SMD 196 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1960DBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1960DBHFT
QUANTITY
9T06031A1960DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1960DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1960DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)196
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1960DBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1960DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1960DBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1960DBHFT
RELAY SOCKETS RAIL MOUNT datasheet.pdf
RELAY SSR 120VAC 8A ZC 4-SIP datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 0804 datasheet.pdf
IC CLK MULT ZD HIGH DRIVE 16SOIC datasheet.pdf
IC GATE DVR LOW SIDE 1CH SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 3/64" BK 1K' datasheet.pdf
XCEDE LEFT 6PVH 4COL NK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
WI-FI MODULE 802.11 B/G/N datasheet.pdf
20V, SOT23, PNP medium power transistor IC datasheet.pdf