Yageo 9T06031A2100DAHFT
9T06031A2100DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2100DAHFT
Brief Description
RES SMD 210 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2100DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A2100DAHFT
QUANTITY
9T06031A2100DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2100DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2100DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2100DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2100DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2100DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2100DAHFT
RES 536 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 12V datasheet.pdf
CONN SOCKET 30POS .050" STR datasheet.pdf
RES 34.4 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC RFID INTERFACE 125KHZ 16SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
HAT SUPPORT datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 1.3W DO41 datasheet.pdf