Yageo 9T06031A23R7FBHFT
9T06031A23R7FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A23R7FBHFT
Brief Description
RES SMD 23.7 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A23R7FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A23R7FBHFT
QUANTITY
9T06031A23R7FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A23R7FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A23R7FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A23R7FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A23R7FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A23R7FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A23R7FBHFT
IC SWITCH QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 5.6K OHM 1206 datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SYNCFIFO 8192X36 10NS 128TQFP datasheet.pdf
RES 36.0K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 700mA Camera Flash 10-DFN (3x3) datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 8POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
ICL 5 OHM 20% 5A 12MM datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf