Yageo 9T06031A2742FBHFT
9T06031A2742FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2742FBHFT
Brief Description
RES SMD 27.4K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2742FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2742FBHFT
QUANTITY
9T06031A2742FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2742FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2742FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2742FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2742FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2742FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2742FBHFT
CONN HEADER 2MM 16PS DL SMD 30AU datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 470 OHM 5% AXL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 110V datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1A 125VAC 63VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 10V X5R 01005 datasheet.pdf
12 TON AIR POWER HYDL CRIMPER datasheet.pdf
RES 102K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 10% 63VDC 2DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 20% 1000VDC datasheet.pdf