Yageo 9T06031A2800BBHFT
9T06031A2800BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2800BBHFT
Brief Description
RES SMD 280 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2800BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2800BBHFT
QUANTITY
9T06031A2800BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2800BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2800BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2800BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2800BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2800BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2800BBHFT
FLEX CABLE - AFG12G/AF12/AFE12T datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf
FERRITE CORE RM 400NH N48 datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 25.8VC PLAD datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1520 WHITE datasheet.pdf
SR BTS WW FT 4 ASY C datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf