Yageo 9T06031A3921FBHFT
9T06031A3921FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A3921FBHFT
Brief Description
RES SMD 3.92K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A3921FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A3921FBHFT
QUANTITY
9T06031A3921FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A3921FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A3921FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A3921FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A3921FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A3921FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A3921FBHFT
TRANS PNP 350V 0.5A TO92 datasheet.pdf
RES SMD 2.26K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS R/A NO LATCH datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP CER 43PF 1.5KV NP0 1210 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 215 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 32POS VERT GOLD datasheet.pdf